28 lipca, 2018

Aleksandra Piri

aleksandra piri

Piszę odkąd pamiętam, ta pasja towarzyszy mi od wielu lat. Będąc w szkole prowadziłam blogi z opowiadaniami o różnej tematyce. Po skończeniu szkoły średniej porzuciłam blogowanie i skupiłam się na studiach. Mając 29 lat postanowiłam ponownie zamieszczać swoje opowiadania w Internecie.

Nie lubię się ograniczać – ja, Aleksandra Piri – zawsze staram się poszerzać horyzont. Najbliższe memu sercu zawsze były opowiadania w klimacie fantasy, dotyczy to czytania jak i pisania. Piszę nie tylko opowiadania, gdyż spod mojego pióra wychodzą również wiersze. Interesuje mnie sztuka, nie tylko pisana. Poznawanie różnych formatów czy całkowicie odmiennych poglądów pozwala na szersze spojrzenie. Dążę do tego, aby postrzegać świat bez etykiet, lecz taki jaki dokładnie jest.

blog literacki

Sztuka to pokarm dla duszy. Nie dopuszczam do duchowej anoreksji. Życie świadome to ciągłe poznawanie świata. Nie bójmy się obcych kultur, poglądów i opinii. To one poszerzają nasze horyzonty – świadomość świata. Ścieranie się z nimi otwiera nasze oczy. Daje nam to możliwość czerpania doświadczenia innych i wzbogacenia wiedzy jaką posiadamy. Możemy dostrzec więcej, patrzeć dalej – poza horyzont.

Mając świadomość świata jesteśmy odporni na manipulację. Możemy sami podejmować decyzję i czerpać z życia garściami. Za to właśnie kocham sztukę. Nie musisz być znawcą, aby zachwycić się pięknem czy prostotą. Nie ma potrzeby ukończenia Akademii Sztuki Pięknej, aby zrozumieć sztukę. Masz wszystko aby poznawać świat. Użyj swoich zmysłów i umysłu.

Sztuka ma smak jak potrawy. Niektóre bardziej trafiają w nasz gust inne mniej, ba! Niektórych nie cierpimy. Skąd jednak możemy mieć pewność, że coś nam nie smakuje, skoro tego nie spróbujemy? Próbujmy smaków tego świata, czerpmy z jego darów garściami i cieszmy się życiem w tej oto chwili.

Tworzenie pozwala mi na oczyszczenie umysłu z natłoku myśli. Spoglądając na efekt końcowy zawsze czuję się zdumiona i zachwycona światem. Pisząc opowiadania mogę się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości. Tworzyć bez końca i jakichkolwiek ograniczeń. „Na początku było słowo” – nie zapominajmy o tym ważnym fakcie! Słowo to początek tworzenia, a bycie kreatywnym to pierwszy i najważniejszy krok do wolności.


Kontakt:

  • mail: aleksandra.piri@gmail.com
Sprawdź też social media:

blog literacki blog literacki blog literacki blog literacki